POLYFUNCTIONAL POLYMER MATERIALS
Yuri V. Savelyev, Professor, DSc.
China Tsindao, 2018
POLYFUNCTIONAL POLYMER MATERIALS
Yuri V. Savelyev, Professor, DSc.
China Tsindao, 2018
ПОЛИФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ
ПОЛИМЕРНЫЕ МАТЕРИАЛЫ
Институт химии
высокомолекулярных содинений
Национальной академии наук Украины
САВЕЛЬЕВ Ю.В.,
доктор химических наук, профессор
China, Guandong, 2011
В сюжеті телеканалу UATV Channel про розробки вчених Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України в галузі технології синтезу поліуретанів та їхнього застосування у різноманітних сферах життя, зокрема, будівельній галузі – як покриття для захисту будівельних матеріалів, засоби відновлення та зміцнення різноманітних споруд та конструкцій на прикладі Будинку з химерами, Одеського оперного театру, Київського академічного театру ляльок та ін.
В сюжеті розповіді співробітників ІХВС НАН України д.х.н. Юрія Савельєва, к.х.н. Людмили Марковської та провідного інженера Валерія Коляди.
Розроблено наукові основи синтезу поліуретаносечовин медичного призначення з перфтороароматичними ізомерними екстендерами та технологію нанесення полімерного покриття на металеву конструкцію внутрішньосудинного стенту. Досліджені фізико-хімічні та біологічні властивості отриманих полімерів. Встановлено, що фторовмісні полімерні покриття стентів не викликають гіперплазії судин як за нормальних умов, так і індукованого запалення in vivo. Обгрунтована доцільність застосування такого типу стентів для лікування ішемічної хвороби серця людини.
Розроблено високоефективні в процесі експлуатації та технологічні при формуванні композиційні матеріали з еластичним наповнювачем на основі поліуретанових зв’язуючих для будівництва і покриттів спортивних споруд.
Властивості полімерних композицій з еластичним наповнювачем для покриттів спортивних майданчиків.
Створено функціональні поліізоціанатні та уретанвмісні блоккополімери розгалуженої структури, що використано в якості модифікаторів промислових лакофарбових матеріалів, які змінюють властивості матеріалів та покриттів.
Розроблено модифіковані однокомпонентні алкідні та меламіно-алкідні емалі з високими декоративними та експлуатаційними показниками на основі вітчизняної сировини, що тверднуть на повітрі при температурах від -4 до 25оС і дозволяють знизити енерговитрати, собівартість виробництва, покращити якість та довговічність експлуатації покриттів металевих конструкцій різного призначення.
Таблиці– Порівняльні характеристики промислових та модифікованих смол ПФ-115 та МЛ-12
Технічні Умови ТУ У24.6-05417041-001:2008.
Модифікатор лакофарбових матеріалів.
Розроблені високоефективні в процесі експлуатації та технологічні при нанесенні, герметики холодного тверднення, вітчизняного виробництва на основі поліуретанових зв’язуючих для використання їх у будівельній індустрії України при зведенні та ремонті житлових та промислових споруд.
Визначення молекулярної (мольної) маси є обов’язковим елементом ідентифікації та характеристики хімічної речовини. Для виконання цього завдання застосовуються прилади різноманітних конструкцій. Однак усі відомі такі прилади є складними у використанні та вартісними. З метою здешевлення й спрощення хімічних досліджень фахівці Інституту хімії високомолекулярних сполук (ІХВС) НАН України розробили та виготовили зразок недорогого, компактного та зручного приладу для визначення молекулярних мас органічних сполук та полімерів зі значеннями мольних мас, що не перевищують 10000 (олігомерів), – диференційний прецизійний кріометр HELIOS-1, який може використовуватися в будь-якій галузі промисловості та науки (в тому числі для здійснення диференційних вимірювань температури у фізико-хімічних дослідженнях).
Портативний диференційний прецизійний кріометр HELIOS-1 значно прискорює вимірювання (процес вимірювання одного зразка речовини триває не довше 1 год.) і підвищує його точність. Варто зазначити, що загалом метод визначення мольних мас речовин базується на явищі, описаному так званим законом Рауля, суть якого полягає у тому, що розчини хімічних речовин замерзають за нижчої температури, ніж чистий розчинник, а зниження Диференційний прецизійний кріометр HELIOS-1 температури замерзання («депресія точки замерзання») є пропорційним до кількості розчиненої речовини, тобто її молекулярної маси. Зважаючи на існування такої залежності, для визначення мольних мас речовину розчиняють у належному розчиннику і вимірюють температуру замерзання розчину порівняно з температурою замерзання розчинника. За депресією температури замерзання та із використанням відповідних формул розраховують молекулярну масу розчиненої речовини. Конструкція кріометра HELIOS-1 дає змогу одночасно вимірювати температуру замерзання розчину й розчинника – за допомогою двох датчиків (тобто із використанням диференційного методу), і, в такий спосіб, визначати молекулярні маси зі значенням до 10000. Тобто вимірювальні процедури зазначеного кріометра охоплюють діапазон низькомолекулярних полімерів – олігомерів, що нині широко використовуються у технологіях виготовлення полімерних виробів. Кріометр працює з розчинами речовин у циклогексані або бензолі. Завдяки описаним характеристикам кріометра HELIOS-1 отримані у процесі вимірювання значення мольних мас хімічних речовин мають прийнятну для хімічних досліджень точність (± 5%), критерієм оцінювання якої вчені вважають відповідність виміряних величин істинним значенням, отриманим за допомогою інших методів, і є близькими до значень, поданих у наукових довідниках. А це, у свою чергу, дозволяє науковцям ІХВС НАН України сподіватися на великі перспективи використання своєї розробки, яка, як вони стверджують, не має зарубіжних аналогів. Учені переконані, що пропонований кріометр матиме значний попит серед зацікавлених фізичних та юридичних осіб. До того ж, за умови достатнього попиту виробництво вказаного приладу може бути налагоджено досить швидко, адже його зразок вже виготовлено й успішно випробувано.
З використанням промислового обладнання відпрацьована технологія і виготовлено дослідну партію модифікатору ТДВ для асфальтобетонів. В умовах виробництва асфальтного заводу м. Бровари було виготовлено дослідну партію модифікованого асфальтобетону і силами КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дніпровського району» укладено ділянку дороги за адресою м. Київ, бульвар Перова, 27 (зупинка транспорту Керченська пл.).