Дмитрієва
Тетяна Володимирівна
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник
Scopus, Orcid, Google Scholar, ResearcherID
Дмитрієва
Тетяна Володимирівна
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник
Scopus, Orcid, Google Scholar, ResearcherID
Т.В. Дмитрієва народилася 1 жовтня 1938 р. у м. Києві. Середню освіту здобула у м.Києві, школа № 145. Вищу освіту отримала у Київському інституті легкої промисловості 1962 р. за спеціальністю ”технологія штучного волокна”. З 1961 до 1966 р. працювала в УкрНДІпластмаш молодшим науковим співробітником, а з 1966 до 1969 р. інженером ЦЗЛ на Київському заводі автоматики ім. Петровського.
З 1969 р. працює в Інституті хімії високомолекулярних сполук на посаді молодшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника, завідувача лабораторії механодеструкції полімерів, провідного наукового співробітника відділу модифікації полімерів.
В 1972 р. Т.В. Дмитрієва захистила дисертаційну роботу за темою ”Износ и механодеструкция полимеров при фрикционном контакте с поверхностью твердых тел” на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, а в 1983 р. отримала вчене звання старшого наукового співробітника за спеціальністю ”фізика і механіка полімерів”.
Т.В. Дмитрієва виконала дослідження гетерогенних процесів, що відбуваються в твердій фазі полімерів і їх розчинах при накладанні поля механічних напруг, встановила умови, кінетику утворення і склад продуктів механодеструкції ряду полімерів, а також ефект впливу полімерів на інтенсифікацію диспергування і пластифікацію металів.
Отримані результати були покладені в основу напряму робіт з дослідження можливості механохімічної модифікації поверхні твердого тіла з метою підвищення його довговічності.
Під керівництвом Т.В. Дмитрієвої і за її участю розроблені принципово нові технології і композиції, що забезпечують створення покриттів на деталях циліндро-поршневої групи двигунів внутрішнього згорання. Розроблені екологічно чисті основи алмазних і абразивних паст і суспензій, налагоджений їх промисловий випуск.
За участю Т.В. Дмитрієвої розроблені і впроваджені мастильно-охолоджуючі рідини для обробки титану і нержавіючих сталей, тверді мастила для ремонту нафтових свердловин, мастила для деформаційних процесів обробки металів.
Всі розроблені технології та композиції знайшли використання і впроваджені в машинобудуванні зі значним економічним ефектом.
З 1982 р. очолює науковий напрямок з досліджень механодеструкції полімерів є розробки принципів створення полімер-олігомервмісних систем, що механохімічно взаємодіють з поверхнею твердих тіл.
Т.В. Дмитрієва – співавтор 1 монографії, 70 винаходів, понад 160 статей і тез.
Під науковим керівництвом Т.В. Дмитрієвої захищені дві кандидатські дисертації.