Концепція сталого розвитку дослідницької інфраструктури:
У 2021 році в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за допомогою грантової підтримки Національного фонду досліджень України в межах проєкту № 2020.01/0222 (2020-2021) «Розробка нанокомпозитних полімерних біоматеріалів з ефективною противірусною та антимікробною дією і технології 3D друку виробів з них» конкурсу “Наука для безпеки людини та суспільства” було засновано новий інфраструктурний об’єкт – Лабораторію полімерного матеріалознавства.
Лабораторію було оснащено новітнім науковим обладнанням для структурних досліджень та механічних випробувань. Даний проєкт дозволить суттєво розширити науково-технічні можливості Лабораторії, зокрема в сфері морфологічних та теплофізичних досліджень, та в подальшому створити на її основі унікальний Науково-дослідний центр полімерного матеріалознавства, а в перспективі – Державну Ключову Лабораторію.
Водночас, для проведення наукових досліджень, в першу чергу, необхідний розвиток кадрового потенціалу. Тому однією з першочергових, хоч і не прямою науковою задачею, є підготовка молодих наукових кадрів. І ця задача вже успішно вирішується завдяки плідному співробітництву відділу зварювання пластмас з різними факультетами НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Це реалізується для студентів НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», які проходять наукову практику, виконують дипломні роботи або проводять довготривалі дослідження в рамках індивідуальних проєктів.