РОЗРОБКА БІОПОЛІМЕРНИХ НАНОКОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СТИМУЛЯЦІЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ЖИВИХ ТКАНИН І ЗАГОЄННЯ РАН
РОЗРОБКА БІОПОЛІМЕРНИХ НАНОКОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СТИМУЛЯЦІЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ЖИВИХ ТКАНИН І ЗАГОЄННЯ РАН
Проєкт Національного фонду досліджень України 2023.05/0009
Конкурс «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень»
Валерій Леонідович ДЕМЧЕНКО
Доктор хімічних наук, старший дослідник, провідний науковий співробітник відділу зварювання пластмас Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
dvaleriyl@ukr.net
Метою проєкту є розроблення зшитих біополімерних нанокомпозитних гелевих матеріалів на основі полівінілового спирту, полісахаридів різного походження гіалуронової, альгінової та γ-поліглутамінової кислоти і наночастинок Ag чи ZnO для стимулювання регенерації живих тканих і загоєння ран.
Проєкт спрямовано на розроблення зшитих біополімерних нанокомпозитних гелевих матеріалів на основі полівінілового спирту з полісахаридами різного типу: гіалуронова, альгінова та γ-поліглутамінова кислота і наночастинками Ag чи ZnO для стимулювання рененерації тканин та загоєння ран. Для зшивання біополімерних гелевих матеріалів будуть використані фізичні та хімічні методи зшивання: опромінення швидкими електронами, плазмою, метод заморожування/розморожування, хімічні сполуки. Для отримання інноваційних за своїми функціональними та експлуатаційними властивостями біополімерних гелевих нанокомпозитних матеріалів будуть проведені структурно-морфологічні, теплофізичні, термомеханічні, експлуатаційні, антимікробні, цито- та генотоксичні дослідження та випробування на біосумісність. Отримані матеріали будуть досліджені щодо стимулювання регенерації живих тканин та загоєння ран.
В основу проєкту BiopolGEN покладено результати проєкту Biopol (проєкт № 2020.01/0222 (2020-2021) «Розробка нанокомпозитних полімерних біоматеріалів з ефективною противірусною та антимікробною дією і технології 3D друку виробів з них», отриманий за грантової підтримки Національного фонду досліджень України конкурсу “Наука для безпеки людини та суспільства”), який у 2020 році був визнаний НФДУ переможцем конкурсу із виконання наукових досліджень і розробок та був успішно виконаний.
Команда
Проєкт виконується Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, та спеціалістами від 3 організацій, а саме Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, Національного наукового центру радіаційної медицини, гемотології та онкології НАМН України та Київської міської клінічної лікарні № 1.
Член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор
Завідувач відділу зварювання пластмас Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
+38 044 205 26 05
4chewip@gmail.com
Наталія Павлівна РИБАЛЬЧЕНКО
Кандидат біологічних наук, старший дослідник
Cтарший науковий співробітник відділу антибіотиків Інституту мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України
Світлана Дмитрівна ЗАГОРОДНЯ
Кандидат біологічних наук, старший дослідник
Завідуюча відділу репродукції вірусів Інституту мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України
Олена Миколаївна ДЕМЧЕНКО
Кандидат біологічних наук, старший дослідник
Старший науковий співробітник відділу медичної генетики Національного наукового центру радіаційної медицини, гемотології та онкології НАМН України
Сергій Сергійович ПОДПРЯТОВ
Лікар вищої категорії, доктор медичних наук
Лікар–хірург Київської міської клінічної лікарні №1
Ілля Олегович СИТНИК
Cтудент НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»
Технік 1-ої категорії відділу зварювання пластмас Інституту електрозварювання
ім. Є.О. Патона НАН України
17.10.2024 Проект отримав визнання, ставши переможцем конкурсу з виконання наукових досліджень і розробок Національного фонду досліджень України.