ДЕМПФЕРНИЙ ПОЛІМЕРНИЙ МАТЕРІАЛ

Високоефективний демпферний полімерний матеріал, призначений для демпфування вібрацій інженерних конструкцій і обладнання, а також для зниження шуму у виробничих приміщеннях, салонах автомобілів, літаків, суден тощо. У порівнянні з відомими вібропоглинальними матеріалами має підвищену демпферну здатність:

 

Ефективність демпфування

(коефіцієнт механічних втрат), tg δ                 – 0,5–1,2

Температура максимальної ефективності

демпфування,  ºС                                           –     20–60

 

Демпферний матеріал може використовуватись у вигляді конструкційних деталей, прокладок, покриттів або клейового з’єднання. Використання розроблених демпферних полімерних матеріалів у вузлах машин і механізмів дозволяє знизити паразитну вібрацію, що забезпечує істотне поліпшення їхніх експлуатаційних характеристик і терміну служби. Застосування демпферного полімерного матеріалу в приладах точної механіки і оптичних пристроях дає можливість значно підвищити їхні метрологічні характеристики. У звуковому діапазоні частот пропонований матеріал забезпечує зниження рівня вібрації на 15 Дб.

 

 

Патент України на винахід № 100562 від 10.01.2013, Бюл. № 1.


СПОЛУЧНЕ ДЛЯ БРИКЕТУВАННЯ ВУГІЛЬНОГО ПИЛУ І МЕТАЛУРГІЙНОЇ ШИХТИ «ПЕК»

 Призначено для брикетування дрібної вугільної крихти і пилу, шихти та залізомарганцевого концентрату для металургійної промисловості. Композиція твердне під дією води, має високу міцність і малу усадку при формуванні. Виробництво не потребує особливих умов і великих капіталовкладень.

 

Переваги

 

Технічні характеристики


ВОГНЕСТІЙКІ ПОЛІМЕРНІ МАТЕРІАЛИ “ВОГНЕПЛАСТ”

 

Композиційні матеріали для негорючих конструкцій, швидкотверднучих вогнестійких герметиків, елементів термоізоляції, реставраційних комплектуючих та елементів будівництва, наливних полів, самостійних конструкцій, захисних покриттів для труб, тунелів тощо.

 

Переваги

Екологічно безпечні – не містять органічних розчинників

Невисока собівартість

Простота технологічного процесу

Висока адгезія до різних поверхонь (в т.ч. до металу та дерева)

Висока ударна в’язкість

Широкий спектр форм і кольорів для готових виробів

В атмосфері повітря матеріали ВОГНЕПЛАСТ не горять

КЛЕЙОВІ КОМПАУНДИ ДЛЯ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ

 

 

Призначені для виготовлення стільникових панелей сонячних батарей космічних апаратів. Застосовуються для з’єднання вуглепластикових та алюмінієвих стільникових конструкцій, а також для кріплення на вуглепластикових панелях космічних апаратів поліімідної плівки для захисту від механічних пошкоджень.

 

 

Патент України на винахід № 75848, 2006, Бюл. № 5

Захисні оптично-прозорі покриття для виробів фотоенергетики та оптоелектроніки

 

Характеристики

для покриття:

для фотоелектричних перетворювачів (ФЕП) сонячних батарей з покриттям:

 

Переваги

У порівнянні з існуючими вітчизняними та зарубіжними аналогами запропоновані покриття за своїми характеристиками мають вищу адгезію до поверхонь із різною поверхневою енергією, ширший температурний діапазон експлуатації; підвищену стійкість до дії ультрафіолетового й радіаційного випромінювання при збереженні оптичних властивостей, вищу механічну міцність. Застосування таких покриттів сприяє підвищенню енергоефективності ФЕП сонячної енергії та зниженню їх собівартості, більше, ніж у 2 рази, продовжує термін їх експлуатації.

 

 

Патент України на винахід № 95714, 2011, Бюл. № 16.

Патент України на винахід № 92443, 2010, Бюл. № 20.

Патент України на винахід № 90645, 2010, Бюл. № 9.

ОПТИЧНО-ПРОЗОРИЙ ФОТООТВЕРДЖУВАНИЙ КЛЕЙ

 

Клей отверджується під дією УФ-випромінювання на опромінюваних ділянках поверхні склеювання без розчинника з високою швидкістю отвердіння. Одноупаковочний, з тривалим терміном зберігання.

Композиція може використовуватись як екологично чистий адгезив або покриття для виробів фотоелектроніки внаслідок технологічності її отримання і застосування.

 

Переваги

 

Патент України на винахід № 77337, 2006, Бюл. № 11.

Патент України на винахід № 90645, 2010, Бюл. № 9.

ГЕРМЕТИЗУВАЛЬНА КОМПОЗИЦІЯ

 

Композиція на основі органічного сполучного та неорганічного наповнювача може використовуватись в будівельній промисловості для герметизації стиків і нещільностей як адгезійний прошарок між поверхнями конструкцій з металу, деревини і бетону.

Тверднення композиції здійснюється водою при температурі 1–35 °С.

Життєздатність наповненої композиції – не менше 2 годин.

Полімерна основа у герметичній тарі може зберігатись до 6 місяців, рівноважну міцність матеріал набирає за 2–3 тижні (в залежності від температури і вологості навколишнього середовища).

 

Технічні характеристики

 

Переваги

 

Деклараційний патент України на корисну модель № 15229 від 15.06.2006, Бюл. № 6.

Патент України на винахід № 79704 від 29.12.2007.2007, Бюл. № 10.

ЗАХИСНІ ТЕРМОРЕГУЛЮВАЛЬНІ ПОКРИТТЯ ДЛЯ ЕЛЕМЕНТІВ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ

 

Покриття для вуглепластикових елементів сонячних батарей стільникової конструкції забезпечує стабільність їх фізико-механічних та оптичних властивостей в умовах зміни термоциклів та дії прискорених електронів і космічної радіації.

 

Переваги

 

Патент України на винахід № 84531, 2008, Бюл. №.20.

ТЕХНОЛОГІЯ УТИЛІЗАЦІЇ ВІДХОДІВ ПАКУВАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

 

Дозволяє створити з відходів паперово-картонної сировини, полімерних плівок композиційний матеріал (КМ), який легко переробляється і може бути широко використаний як основа та наповнювач для конструкційних матеріалів широкого застосування.

 

Переваги

МОДИФІКОВАНІ БАРВНИКАМИ ПОЛІУРЕТАНИ ЯК АКТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ ДЛЯ ТВЕРДОТІЛЬНИХ ЛАЗЕРІВ

 

Показана ефективність використання аліфатичного поліуретану як активного середовища в твердотільному лазерному елементі на барвниках та пасивному лазерному затворі. Встановлено, що хімічне зв’язування бавника з полімерною матрицею приводить до зростання його фотостійкості до лазерного опромінення, а підвищення полярності полімеру – до збільшення стокового зсуву, що забезпечує покращення оптофізичних та генераційних характеристик таких елементів.

 

Переваги

 

Патент України на винахід № 107024 від 10.11.2014, Бюл. № 21. 


СЕНСОРНІ ТЕСТ-СИСТЕМИ НА ОСНОВІ МОЛЕКУЛЯРНО-ІМПРИНТОВАНИХ ПОЛІМЕРІВ

 

спільно з Інститутом Молекулярної Біології і Генетики (ІМБіГ НАНУ)

МЕДИЧНА ДІАГНОСТИКА. КРЕАТИНІН

Композиційні МІП мембрани, які містять у своїй структурі синтетичні аналоги біологічних рецепторів, специфічних до креатиніну. Перспективні як селективні елементи колориметричної тест-системи, що діє за принципом «лакмусового папірця», для визначення анормальних концентрацій креатиніну, референтний інтервал визначення (250–2000) мкМ

 

ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРІНГ

ФЕНОЛ, АФЛАТОКСИН В1, АТРАЗИН, СУЛЬФАМЕТОКСАЗОЛ

Полімери біоміметики у формі мембран перспективні як селективні елементи колориметричної тест-системи, що діє за принципом «лакмусового папірця», для визначення фенол, референтний інтервал визначення (0,05-10000) мкМ

ПЕРЕВАГИ:

 

Патент України на винахід № 58819, 2011, Бюл.№8.

Патент України на винахід № 112239, 2016, Бюл.№23.

Патент України на винахід № 111928,2016, Бюл.№22.

Патент України на винахід № 83171, 2013, Бюл. № 16.